Nowy numer 46/2018 Archiwum

Ryk motorów w sanktuarium

– Ważne, że udało nam się spotkać i wspólnie pomodlić – cieszy się ks. Marcin Mazur.

W Wałbrzychu w sobotę 29 kwietnia odbyła się Msza św. dla motocyklistów. Pomysł na to wydarzenie ks. Marcin Mazur przeniósł ze Świdnicy. Będąc tam przez kilka lat wikariuszem, wraz z ks. Danielem Kapłonem każdego roku zapraszał motocyklistów na rozpoczęcie sezonu.

Kiedy biskup przeniósł go do górniczego miasta, postanowił wnieść do parafii na Podzamczu coś swojego. Zależało mu na tym bardzo, bo wraz kolegami księżmi w diecezji włączył się w działalność ogólnopolskiego Klubu Księży Motocyklistów „God’s Guards”, którego prezydentem w diecezji świdnickiej jest bielawski proboszcz ks. Krzysztof Pełech. Temat zainteresował ks. Jana Gargasewicza, proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, który nie tylko zgodził się na inicjatywę, ale i sam chciał w niej uczestniczyć. Ambitne plany popsuła jednak nieciekawa pogoda. Wielu motocyklistów zrezygnowało z przyjazdu, a okoliczne kluby reprezentowała tylko garstka pasjonatów jednośladów. – Ale jak na pierwszy raz, jest całkiem nieźle. Może to pogoda, może organizacja innych zlotów w tym samym czasie. Ważne, że udało nam się spotkać i wspólnie pomodlić – cieszył się jednak ks. Marcin. Homilię w czasie Mszy św. wygłosił ks. Mateusz Pawlica, który przyznał się, że nie jeździ motorem, ale jest zapalonym... rowerzystą. Prosił, by na drodze wzajemnie się wspierać, bo często można komuś wyrządzić krzywdę, nawet jeśli chce się tylko zażartować. W tym miejscu posłużył się przykładem z własnego życia, kiedy sam został potrącony przez motocyklistę. Mocno w przygotowanie spotkania zaangażował się także Daniel Struczyński z „Angry Wolf”, który zajął się wyznaczeniem trasy objazdu i wyjaśnił ją zebranym. Na zakończenie proboszcz poświęcił kaski, a ks. Marcin – motory, po czym wszyscy udali się na wspólny przejazd do Zagórza, gdzie spędzili czas na świętowaniu. Kluby wzajemnie się poznały i postanowiły współpracować w niektórych akcjach, jak choćby „Moto Serce”, na które zaproszono do Barda na 6 maja na 11.00.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy