Nowy numer 46/2018 Archiwum

To już ostatni!

Po raz dziewiąty odbył się w Świdnicy finał Ogólnopolskiego Konkursu Multimedialnego o Janie Pawle II.

Pod patronatem Wydziału Katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej po raz kolejny Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi im gen. Mariusza Zaruskiego w Świdnicy zorganizowało konkurs na prezentację multimedialną dotyczącą słów św. Jana Pawła II.

W tym roku uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zmierzyli się ze słowami „Każdy ma swoje Westerplatte, które musi obronić”, natomiast uczniowie szkół podstawowych ze słowami: „Żyj tak, abyś mógł dostrzec obok siebie drugiego człowieka”, pokazując przy tym swój sposób naśladowania Papieża Polaka.

Spośród 79 prac do finału zakwalifikowało się 9 z SP i 11 z g gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Jury w którego skład weszli: ks. Marek Korgul, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Świdnickiej Kurii Biskupiej, Andrzej Protasiuk – artysta fotograf, organizator Dni Papieskich i Małgorzata Wawszczyk – katechetka i informatyk przyznało nagrody następującym uczestnikom:

Ze szkół podstawowych:
1. Natalia Richtscheid ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach.
2. Joanna Jaśkowiec ze Szkoły Podstawowej nr. 6 im. Pomorskiej Dywizji Powietrzno – Desantowej w Trzemieśni.
3. Karolina Gurda i Hanna Matczyńska ze Szkoły Podstawowej im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Wysokiej.

Z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych:
1. Karol Dubaniewicz z Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Lompy w Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II w Kudowie Zdroju.
2. Weronika Gapińska z Publicznego Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Gozdowie.
3. Katarzyna Blumkowska, Aleksandra Karnowska, Natalia Frąckowiak oraz Piotr Lewandowski z Technikum Kolejowego im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy.

Po wywołaniu każdego z laureatów, zaprezentowano wykonaną przez niego pracę. Na koniec uczniowie prezentujący zwycięzców przekazali przybyłym smutną wiadomość – to ostatni już konkurs w takiej formie. Organizatorzy podziękowali wszystkim, którzy przez dziewięć lat angażowali się w jego organizację.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy