Nowy numer 46/2018 Archiwum

Powierzyli się Królowej Rodzin przejdź do galerii

Z pielgrzymką do Wambierzyc 17 maja udała się grupa dzieci pierwszokomunijnych z Jaworzyny Śląskiej.

Od lat w ten sposób dzieci z parafii pw. św. Józefa Obl. NMP w Jaworzynie Śląskiej wraz z rodzinami dziękują za dar przyjęcia Pana Jezusa do swojego serca. - Wypraktykowaliśmy to już przez wiele lat, że w białym tygodniu dzieci jeszcze żywo pamiętają to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Zachęcamy je, by wzięły alby i w nich stanęły przed Maryją, powierzając swoje dziecięce troski, ale i dziękując za każde dobro - wyjaśnia Alicja Pindel, katechetka, która wraz z katechetką Agnieszką Kruk-Kozycz od lat jeżdżą z dziećmi.

- To często jedyna okazja dla tych dzieci, żeby znaleźć się w Wambierzyckim sanktuarium. Kiedy się dowiedziałam, że i ja mogę pojechać, od razu się zgodziłam, bo sama już dawno nie byłam na pielgrzymce - przyznaje jedna z mam. Dodaje też, że nawet odwiedzane po drodze mini zoo czy chwila na zakup pamiątek przynoszą dzieciom niesamowitą radość.

Poza Mszą św. w sanktuarium i odwiedzinami w mini zoo, dzieci przeszły wraz z rodzicami przez dróżki, na których znajdują się stacje Drogi Krzyżowej. Część z nich próbowała nawet swoich sił w wejściu na kolanach po gradusach (świętych schodach).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy