Nowy numer 3/2021 Archiwum

Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko jest już z nimi

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego w parafii MB Częstochowskiej w Wałbrzychu - Konradowie bp. Ignacy poświęcił pomnik polskiego kapłana i wprowadził do parafii jego relikwie.

W niedzielę 4 czerwca 2017 jedna z najmłodszych wałbrzyskich parafii przeżywała swoje święto. W tym dniu bowiem bp Ignacy Dec wprowadził do niej relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki i dokonał poświęcenia pomnika błogosławionego kapłana.

- To ważna dla naszej parafii uroczystość, ponieważ powstająca od 7 lat tutaj świątynia znajduje się właśnie na ul. Bł. ks. Popiełuszki, można więc powiedzieć, że to jeden z naszych patronów - mówi Piotr Jarzyński, który poinformował nas o wydarzeniu. Przypomnijmy, że parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Wałbrzychu, o której mowa, wznosi nową świątynię na styku miast Szczawna - Zdroju i Wałbrzycha.

W tym ważnym dla miasta momencie udział wzięły nie tylko władze lokalne z burmistrzem Szczawna - Zdroju Markiem Fedorukiem, ale również przedstawiciele parlamentu z Anną Zalewską, minister edukacji narodowej. Nie brakło również delegacji „Solidarności” i innych grup społecznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama