Nowy numer 24/2021 Archiwum

Hejterka przeprosiła Caritas

To przestroga dla tych, którzy anonimowo szkalują innych. Nie są bezkarni.

Za oczernianie i pomówienia w internecie sąd nakazał opublikować przeprosiny. Świdnicka Caritas dała przykład, jak bronić dobrego imienia Kościoła.

Sprawa ciągnęła się 3 lata. Najpierw dzięki działaniom policji udało się ustalić dane personalne osoby szkalującej Caritas we wpisach na stronach lokalnych portali internetowych. Później sprawa trafiła do sądu. Ten nakazał pani Violetcie Rosińskiej-Różańskiej publikację w świdnickiej prasie ogłoszenia następującej treści:

„Przepraszam Caritas Diecezji Świdnickiej za rozpowszechnianie przeze mnie pod nickami: Wierny, Wiktor, Wicedyrektor – WIDMO, APEL DO BISKUPA, Pracownik, Zajączek, Obecny, Praktykujący, Katedra, w dniach od 24 marca do 29 marca 2014r. na stronie internetowej ws-24.pl oraz na stronach: walbrzych24.com i walbrzych4you.pl komentarzy zawierających nieprawdziwe treści, poniżające Caritas Diecezji Świdnickiej w opinii publicznej i naruszające dobrą opinię oraz dobre imię tej instytucji, zasłużonej w działalności charytatywnej na terenie całej Diecezji Świdnickiej.”

Być może wyrok sądu ostudzi nieco zapędy hejterów i sprawi, że język oraz poziom internetowych komentarzy nieco wzrośnie. Jak się okazuje, w sieci nie jesteśmy anonimowi jak nam się wydaje. Trzeba zatem brać odpowiedzialność za słowa, które się publikuje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama