Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię

Taki tytuł nosi 42 tom „Siejby słowa” dedykowany ks. prof. Stanisławowi Kowalczykowi, z racji przypadającej 15 czerwca 85. rocznicy jego urodzin.

„Spośród współczesnych polskich filozofów o orientacji katolickiej nikt, tak jak ks. prof. Kowalczyk, nie zanurzył się we współczesną filozofię Boga, filozofię człowieka i filozofię społeczną. To podejście ks. Kowalczyka wobec myśli współczesnej nie jest bezkrytyczne, ale jest bardzo obiektywne, »życzliwe«, wyważone. Autor potrafi docenić wiele właściwych intuicji znamionujących współczesnych myślicieli, pozytywnie jej ocenić i w jakiś sposób włączyć do swojej wizji Boga, człowieka i świata” – pisze bp Ignacy Dec w słowie wstępnym.

W prezentowanym zbiorze homilii i rozważań biskup diecezjalny zamieszcza wygłoszone przez siebie słowa z maja i czerwca 2015 r. To wówczas hasłem duszpasterskim były słowa Chrystusa wypowiedziane na początku Jego działalności publicznej: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” prowadzące wiernych przez wiarę do świadectwa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma