Nowy numer 46/2018 Archiwum

W wyjątkowej sytuacji

Ustanowieni w piątek 16 czerwca mogą pomagać w karmieniu wiernych Chlebem Eucharystycznym.

Z posługą do chorych, ale i w czasie nieobecności kapłanów lub ich niewystarczalności Kościół zezwala, by nadzwyczajni szafarze udzielali Komunii św. W diecezji świdnickiej w ich poczet zostało włączonych kolejnych 14 mężczyzn i cztery siostry zakonne, które będą służyć w swoich zgromadzeniach. Przewodniczący liturgii bp Ignacy Dec w homilii mówił o znaczeniu Eucharystii.

– Człowiek potrzebuje nie tylko pokarmu cielesnego, ale i duchowego. Czym jest pokarm cielesny, wiemy – to są posiłki, które spożywamy codziennie. (…) One podtrzymują nasze życie biologiczne. Staramy się, by było to jedzenie zdrowe, ekologiczne. Ale do życia jest jeszcze potrzebny pokarm duchowy. Człowiek ma ducha, który poznaje, rozumie, zna historię swego życia.Ten duch też potrzebuje pokarmu. Ten pokarm pochodzi bezpośrednio od Pana Boga. Tym pokarmem jest słowo Boże, które Bóg kierował do człowieka w dziejach. Drugą postacią jest Eucharystia, chleb Boży i krew Pańska – wyjaśniał. Po zakończeniu Mszy św. i wspólnym zdjęciu pamiątkowym nowo ustanowieni szafarze udali się do auli kurialnej, gdzie ich duchowy opiekun ks. Krzysztof Papierz przekazał im najważniejsze informacje i kalendarium na najbliższy czas.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy