Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Duchowo i regionalnie

– To wydarzenie ma wymiar nie tylko religijny, ale i kulturowy – mówił bp Ignacy Dec podczas spotkania podsumowującego organizację tegorocznej Mszy papieskiej.

To jedyne takie wydarzenie w Polsce. Od momentu śmierci Jana Pawła II w 2005 r. kilka tysięcy mieszkańców Wałbrzycha i okolic spotyka się co roku podczas Mszy św. na stadionie. To spore przedsięwzięcie także pod względem organizacyjnym i logistycznym, w które od samego początku mocno zaangażowały się nie tylko wspólnoty kościelne, ale także samorząd i instytucje miejskie.

13 czerwca w wałbrzyskim ratuszu odbyło się spotkanie podsumowujące tegoroczne wydarzenie. Bp Ignacy Dec wspólnie z Romanem Szełemejem, prezydentem Wałbrzycha, wręczyli ponad 20 podziękowań za pracę przy przygotowaniu Mszy św. – Dziękuję ludziom zaangażowanym w przygotowanie naszego dorocznego spotkania na wałbrzyskim stadionie, także prezydentowi i wszystkim służbom. Dzięki ich pracy mogło ono dojść do skutku – mówił bp Ignacy Dec. – To wydarzenie nie tylko kościelne, ale ważne dla całego regionu. Jest bowiem nie tylko podtrzymywaniem pamięci o naszym wielkim papieżu, ale swoistą promocją dla Wałbrzycha. Bp Ignacy przypomniał bowiem, że niemal wszystkie dotychczasowe wałbrzyskie Msze na stadionie transmitowane były przez Telewizję Trwam i Radio Maryja. Podczas spotkania ustalono także wstępnie datę przyszłorocznej papieskiej Mszy św. na stadionie. W związku z tym, że 1 i 2 kwietnia 2018 r. przypadają święta Wielkiejnocy, termin Mszy św. zaplanowano na 7 kwietnia, w wigilię Niedzieli Miłosierdzia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma