Nowy numer 46/2018 Archiwum

Maszerowali w obronie życia

W Wałbrzychu i Dzierżoniowie 11 czerwca – tak, jak w wielu miastach Polski – wierni przeszli barwnym orszakiem, domagając się poszanowania życia ludzkiego od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Idea marszów powoli rozprzestrzenia się w całej Polsce. I choć brak jednolitych terminów, większość z nich odbyła się w tym roku właśnie 11 czerwca. W naszej diecezji w akcję włączyły się m.in. Wałbrzych i Dzierżoniów.

To tam setki uczestników wyszły na ulice, by manifestować swoje poglądy na temat życia. W Wałbrzychu wszystko rozpoczęło się w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP na Piaskowej Górze. Po wspólnie odmówionej Koronce do Miłosierdzia Bożego ks. Krzysztof Moszumański ruszył wraz ze zgromadzonymi w barwnym korowodzie. Nie brakło także pozostałych proboszczów z okolic (ks. Witolda Baczyńskiego czy ks. Władysława Terpiłowskiego). W pochód włączył się również poseł Wojciech Murdzek. Marsz prowadził do sportowego stadionu przy ul. Kusocińskiego, gdzie odbył się festyn rodzinny. W Dzierżoniowie natomiast pochód wyruszył z parafii pw. Królowej Różańca Świętego do sali Tęcza, gdzie dla zgromadzonych odbyła się projekcja filmu i losowanie nagród. Tu również nie zabrakło miejscowych duszpasterzy i działaczy społecznych. – Troska o życie ludzkie to nie tylko sprawa wierzących, ale nas wszystkich. Jeśli sami nie przeciwstawimy się cywilizacji śmierci, za chwilę nie będziemy mieli nic do powiedzenia, kiedy ktoś uzna, że nie opłaca się dalsze utrzymywanie nas przy życiu, bo jesteśmy już niezdatni do pracy – mówi jedna ze starszych uczestniczek. Idąca obok młoda kobieta z dziećmi dodaje, że każde maleństwo w rodzinie to radość i nadzieja. Uciekanie od jego przyjścia na świat to uciekanie od szczęścia.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy