Nowy numer 3/2021 Archiwum

100-lecie boguszowskiego kościoła

W czwartkowy wieczór 22 czerwca celebrowano uroczystości obchodów 100-lecia kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP w Boguszowie Gorcach.

Święto zostało przygotowane przez proboszcza parafii Niepokalanego Poczęcia NMP ks. prałata Jana Mazura, Stowarzyszenie Przyjaciół Parafii oraz PSP nr 6 w Boguszowie Gorcach.

Rozpoczęto o godz 18.00 uroczystą Mszą św., której przewodniczył bp Ignacy Dec. W jej trakcie m.in. poświęcił dach świątyni. Było to jednocześnie symboliczne zakończenie największego od czasu budowy remontu kościoła.

Nie zabrakło kwiatów, życzeń i wzajemnych podziękowań - proboszcza dla parafian i wiernych dla ks. Jana Mazura, który służy im już od 34 lat.

Po Mszy św. na placu za kościołem odbył się piknik połączony z koncertem i poczęstunkiem dla wszystkich gości. W programie znalazły się m.in. występy dzieci z PSP nr 6, specjalnie przygotowany program z okazji 100-lecia w wykonaniu Klubu Seniora "Kuźniczanki", występ chóru "Sonoro", a na zakończenie kapeli góralskiej "Janicki".

W trakcie pikniku najbardziej zasłużonym dla parafii rozdano pamiątkowe medale "Przyjaciel kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP".

W trakcie uroczystości kilkukrotnie wspominano pierwszego proboszcza, a zarazem budowniczego kościoła, ks. Alfreda Olbricha.

Warto również wspomnieć, że z tejże parafii pochodzi bp Jan Tyrawa, od 2004 roku biskup diecezji bydgoskiej, wcześniej w latach 1988-2004 - biskup pomocniczy diecezji wrocławskiej.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama