Nowy numer 44/2020 Archiwum

Zapraszamy na WWW

To już ostatnia chwila, by zapisać się na tegoroczne Wałbrzyskie Warsztaty Wyzwolenia. Ich piąta edycja zaczyna się już w najbliższy piątek.

- Pomysł na zorganizowanie Wałbrzyskich Warsztatów Wyzwolenia (WWW) zrodził się podczas rekolekcji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka - mówi Marek Kurowski. - Widzieliśmy wtedy jak liczne jest grono ludzi, którzy chcą dzielić się swoimi zdrowymi doświadczeniami, swoim szczęściem, radością i nadzieją. Jednocześnie spotykaliśmy ludzi, którzy z trudem dźwigają jarzmo różnych uzależnień, czują się samotni, którzy z jakiegoś powodu nie potrafią cieszyć się życiem. Pomyśleliśmy, że potrzebne jest stworzenie przestrzeni do wzajemnego dzielenia się swoimi doświadczeniami.

- Tak powstały pierwsze Warsztaty Wyzwolenia - dodaje Iwona Kurowska. - Ich formuła jest dużo bardziej otwarta niż rekolekcji, na które czasem nigdy nie zdecydowaliby się ludzie, którzy najbardziej ich potrzebują.

W tym roku WWW odbędą się już po raz piąty. Od 30 czerwca do 2 lipca towarzyszyć im będzie hasło „Wolność serca”. Będzie okazja do rozmów, wysłuchania ciekawych konferencji, pracy w małych grupach, konsultacji terapeutycznych i duchowych oraz dobrej zabawy.

Będzie oczywiście także Msza św. i okazja do pojednania się z Bogiem i ludźmi. Warsztaty poprowadzi ks. Przemysław Budziński - pallotyn, opiekun Diakonii Wyzwolenia. A gościem specjalnym będzie Jan Budziaszek - perkusista zespołu Skaldowie i pomysłodawca koncertu „Jednego Serca, Jednego Ducha”.

Kurowscy starają się być wierni temu, co proponował ks. Blachnicki i tworzyć środowisko ludzi trzeźwych, odpowiedzialnych, propagując styl życia wolny od nałogów, dający prawdziwą radość życia i szczęście.

- Te warsztaty to jednak coś dużo szerszego niż propozycja dla ludzi uwikłanych w uzależnienia - dodaje Iwona Kurowska. - Są one dla wszystkich szukających Boga, dla tych którzy się pogubili w życiu. Mam nadzieję, że w tym roku będzie w nich uczestniczyć więcej młodzieży.

Warsztaty proponują dość różnorodną tematykę. Jedna z konferencji dotyczyć będzie prokrastynacji czyli odwlekania. Warto, by posłuchali jej ci, którzy boją się podejmować decyzji i wszystko odkładają na później, licząc, że wszystko „jakoś się ułoży”. Niestety później najczęściej narzekają na cały świat, choć problemem jest to, że nie wzięli odpowiedzialności za własne życie.

Zapisy do 28 czerwca. Zgłoszenia przez formularz elektroniczny (dostępny TU)

W przypadku pytań można kontaktować się na adres e-mail: krucjata.swidnica@gmail.com lub tel.: 74-843-45-37.

PROGRAM
PIĄTEK 30.06.2017

17.00 Czekamy na Ciebie - sala gimnastyczna przy szkole
17.30 Zaczynamy
18.00 EUCHARYSTIA w kościele i spotkanie z Janem Budziaszkiem cz. 1
- świadectwo wyzwolenia perkusisty zespołu SKALDOWIE
20.00 Posiłek w szkole
20.30 Spotkanie z Janem Budziaszkiem cz 2 w szkole

 

SOBOTA 01.07.2017
09.00 Jutrznia i konferencja na sali gimnastycznej
10.00 Spotkania w grupach
11.00 Przerwa - kawa, herbata i małe co nieco :)
11.30 Sakrament pojednania w kościele
13.00 Posiłek
14.00 Konferencja i panel dyskusyjny pt. Odwlekanie - czy i Ciebie to dotyczy?
- o prokrastynacji opowie specjalista psychoterapii uzależnień
14.00 - 17.00 Punkt konsultacyjny prowadzony przez Klub Abstynenta Na Palestynie
15.30 Zabawy i tańce
16.00 Seminarium Wyzwolenia cz. 1
17.00 Posiłek
18.00 EUCHARYSTIA z modlitwą o uzdrowienie w kościele
20.00 Miting spikerski dla chętnych - prowadzi Grupa AA Na Palestynie

 

NIEDZIELA 02.07.2017
09.00 Jutrznia i konferencja na sali gimnastycznej
10.00 Seminarium Wyzwolenia cz. 2
10.45 Spotkania w grupach
12.00 EUCHARYSTIA w kościele
13.30 Posiłek
14.00 Świadectwa i zakończenie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama