Nowy numer 46/2018 Archiwum

Pięciu ich będzie

W gmachu świdnickiego seminarium 11 lipca odbył się egzamin dla kandydatów na pierwszy rok.

Po otrzymaniu świadectw maturalnych pięciu kandydatów dostarczyło do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej dokumenty i przeszło rozmowy wstępne z przełożonymi świdnickiego „domu ziarna”. Przyszedł więc czas na ostatni etap weryfikacji, którym jest egzamin.

Czterech kandydatów z terenu diecezji i jeden z Ukrainy zmierzyło się z pytaniami postawionymi przed moderatorów. Bartłomiej z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie, Mateusz z parafii pw. Ducha Świętego w Świdnicy, Mariusz z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Polanicy Zdroju, Bartłomiej z parafii pw. Zbawiciela Świata w Strzegomiu i Vasyl z Truchanowa w diecezji samborsko-drohobyckiej - oni już za kilka dni dowiedzą się czy trafią na listę kleryków.

- Ciekawe jest to, że dzięki bp. Ignacemu od kilku lat w naszym seminarium mogą studiować klerycy z Ukrainy. To pomoc nie tylko tym młodym mężczyznom, którzy chcą pójść za Chrystusem, ale także wszystkim tym, którzy z Ukrainy przyjeżdżają do Polski i tu potrzebują duszpasterzy - mówi ks. Tadeusz Chlipała, rektor WSD.

Tradycyjnie zaplanowano również drugi termin egzaminu wstępnego do seminarium dla kandydatów na wtorek 12 września 2017 r. na godz. 10.00. Wcześniej jednak chętni muszą zgłosić się do seminarium.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy