Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pięciu ich będzie

W gmachu świdnickiego seminarium 11 lipca odbył się egzamin dla kandydatów na pierwszy rok.

Po otrzymaniu świadectw maturalnych pięciu kandydatów dostarczyło do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej dokumenty i przeszło rozmowy wstępne z przełożonymi świdnickiego „domu ziarna”. Przyszedł więc czas na ostatni etap weryfikacji, którym jest egzamin.

Czterech kandydatów z terenu diecezji i jeden z Ukrainy zmierzyło się z pytaniami postawionymi przed moderatorów. Bartłomiej z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żarowie, Mateusz z parafii pw. Ducha Świętego w Świdnicy, Mariusz z parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Polanicy Zdroju, Bartłomiej z parafii pw. Zbawiciela Świata w Strzegomiu i Vasyl z Truchanowa w diecezji samborsko-drohobyckiej - oni już za kilka dni dowiedzą się czy trafią na listę kleryków.

- Ciekawe jest to, że dzięki bp. Ignacemu od kilku lat w naszym seminarium mogą studiować klerycy z Ukrainy. To pomoc nie tylko tym młodym mężczyznom, którzy chcą pójść za Chrystusem, ale także wszystkim tym, którzy z Ukrainy przyjeżdżają do Polski i tu potrzebują duszpasterzy - mówi ks. Tadeusz Chlipała, rektor WSD.

Tradycyjnie zaplanowano również drugi termin egzaminu wstępnego do seminarium dla kandydatów na wtorek 12 września 2017 r. na godz. 10.00. Wcześniej jednak chętni muszą zgłosić się do seminarium.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama