Nowy numer 37/2021 Archiwum

Wodna lekcja miłości przejdź do galerii

Kanałami Obry w okolicach Rokitna przedzierało się kajakami 15 małżeństw. Napotkane przeszkody niejednokrotnie wymagały od małżonków poświęcenia i współpracy.

Już po raz czwarty Damian i Dorota Nowakowscy między 21 a 23 lipca zorganizowali małżeńską wyprawę na kajaki. – Szukając trasy, pytałem przede wszystkim o przeszkody na niej. Zależało mi, by nie była to gładka tafla wody, ale wymagająca od płynących więcej zaangażowania – tłumaczy wybór Damian.

Przez kilka lat wyjazd organizowali wspólnie z ks. Romanem Tomaszczukiem, jednak po jego wstąpieniu do benedyktynów, szukali innych księży, którzy zechcą towarzyszyć w spływie. I tak udało im się przekonać do pomysłu dwóch księży: ks. Daniela Rydza i ks. Przemysława Pojaska. Kapłani w czasie wyjazdu gromadzili uczestników na wspólnej modlitwie, Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, ale też towarzyszyli parom w czasie przemierzania kolejnych odcinków rzeki.

– Już wcześniej pływałem na kajaku, ale tym razem było naprawdę ciężko. Napotykane przeszkody, a w ostatnim dniu burza wymagały zmierzenia się z własnymi słabościami – wspomina ks. Daniel. Dla wielu małżeństw to była pierwsza taka wyprawa, jednak nie rezygnowali, przedzierając się przez leżące na wodzie kłody. Dopingowały im wzajemna miłość i słowo Boże, w które wsłuchiwali się każdego dnia. Szczególnie mocno trafiły do zebranych słowa z Pieśni na Pieśniami (PnP 8,6-7): „Wody wielkie nie zdołają ugasić miłości, nie zatopią jej rzeki”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama