Nowy numer 41/2018 Archiwum

Strach przed wodą

Były rocznicowe konferencje, prelekcje, wystawy i spotkania wspomnieniowe. Jednak mimo znakomitych planów przez 20 lat nie udało się stworzyć systemu ochrony przeciwpowodziowej.

Powódź w 1997 r. na południu Polski doprowadziła do śmierci 56 osób i gigantycznych zniszczeń, z którymi wiele miejscowości boryka się aż do dziś. Chociaż szacunki mówią, że w ciągu ostatnich 10 lat na przebudowę i rozbudowę urządzeń hydrotechnicznych, wałów, murów oporowych, przebudowę jazów, śluz i kanałów wydano ponad miliard złotych, to wciąż brakuje najważniejszych elementów systemu: zbiorników retencyjnych i polderów.

Dostępne jest 16% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy