Nowy numer 28/2018 Archiwum

Weź koguta

Zamsze marzyliście, żeby jeździć oznakowanym samochodem? Oni mają dla was pomysł.

W czasie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę można przekonać wielu chrześcijan do ciekawych pomysłów ewangelizacyjnych. Jednym z takich działań jest akcja „głoście na dachach”. W diecezji jej promocją zainteresował się ks. Bartłomiej Łuczak, który wypożyczył takiego samochodowego „koguta”.

– Chcemy propagować hasła ewangelizacyjne i wychodzić z nimi do ludzi. Zrodził się więc pomysł na pewnego rodzaju oznakowanie samochodu w koguta i napis z hasłem promującym chrześcijańskie wartości. Oczywiście nie może on przypominać oznakowania, które mogłoby wprowadzić w błąd kierowców, że jedzie za nimi policja, pogotowie lub straż pożarna, więc wykluczone są kolory niebieskie czy czerwone. Mogą być natomiast białe lub żółte. By rozpropagować akcję, wypożyczyliśmy jeden, ale już wiemy o dużym zainteresowaniu i zastanawiamy się nad własnymi hasłami ewangelizacyjnymi – mówi ks. Bartłomiej.

Jego samochód uzbrojony w „koguta” jedzie w wałbrzyskiej grupie pieszej pielgrzymki jako zaopatrzeniowy. Każdy zainteresowanego może wypożyczyć oznakowanie za kaucją lub kupić za pośrednictwem Internetu. Szczegóły na stronie: www.JezusJest.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma