GN 46/2018 Archiwum

Boża radość jak rzeka

Czas pieszej wędrówki wielu kojarzy się jedynie z modlitwą i ciężarem. XIV Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej pokazuje jednak, że w zamian za trud otrzymuje się łaski i…

Niezapomniane wrażenia to coś, czego dziś wielu ludzi szuka. Zdobywając kolejne szczyty, umiejętności, a nawet pokonując swój strach, wciąż pragną więcej. Ich głód jest zaspokojony jedynie na chwilę, a nadzwyczajne rozrywki stają się zwyczajne. Są jednak takie miejsca, takie sposoby spędzania wakacyjnego czasu, które nigdy się nie nudzą. Może dlatego, że nigdy nie wiadomo, czego się po nich spodziewać, a może po prostu dlatego, że niosą ze sobą dużo głębsze wartości i pozwalają zastanowić się nad celem życiowej wędrówki. Takim miejscem na pewno jest piesza pielgrzymka do Częstochowy.

Ta forma rekolekcji w drodze od wieków przyciąga setki, a w niektórych diecezjach nawet tysiące wiernych. Czas Bożej wędrówki to oczywiście często odciski na stopach, spalone karki, bolące mięśnie, które wielu uważa za przeszkodę nie do przeskoczenia. – Patrząc na pielgrzymów, myślę sobie, że chyba nigdy bym się na coś takiego nie zdecydowała. A nawet jeśli, to pewnie po pierwszych dniach bólu zrezygnowałabym i wróciła do domu – mówi Ola, która przyjechała na jeden z postojów odwiedzić pątników. Pielgrzymka to oczywiście czas modlitwy, przemyśleń, duchowych rozważań, ale i czas naprawdę dobrej zabawy.

Pątnicza belgijka czy wieczorne apele z muzyczną oprawą to tylko niektóre z pomysłów na pokazanie chrześcijańskiej radości. Jest ich dużo więcej. Niektóre uchwyciliśmy specjalnie dla was.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy