Nowy numer 46/2018 Archiwum

Zmarł 29-letni przewodnik pielgrzymek na Jasną Górę

Od kilku dni na portalach społecznościowych rozprzestrzenia się informacja o śmierci młodego człowieka, który służył w czasie pieszych pielgrzymek na Jasną Górę jako porządkowy.

Jarosław Bartnicki to zaledwie 29-letni mieszkaniec Głuszycy. Od wielu lat angażował się w życie Kościoła, głównie przez pomoc w zabezpieczeniu Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Uśmiechnięty i sympatyczny "Siwy", bo tak na niego wołali przyjaciele i pielgrzymi, miał jednak problemy z sercem, co ostatecznie doprowadziło go do śmierci w sobotni wieczór. W tym roku jako główny porządkowy prowadził grupę 1. - świdnicką.

- Co można powiedzieć o Jarku w takiej chwili? Że był dobrym człowiekiem to nie powiedzieć nic. Był wulkanem energii, wiecznie uśmiechniętym, koleżeńskim. Przy nim nie dało się nudzić. Spotkania, wycieczki górskie, gra w piłkę to było coś, co lubił najbardziej. Był tym, który skupiał przy sobie wielu ludzi. Zmarł tak nagle, a jeszcze niedawno pod Jasną Górą obiecywaliśmy sobie, że „widzimy się tam za rok” - wspomina Mateusz, kolega zmarłego Jarka.

Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na czwartek 24 sierpnia, na godz. 15 w parafii pw. Chrystusa Króla w Głuszycy. Zmarłego polecamy modlitwie nie tylko pielgrzymom, ale i wszystkich Czytelnikom.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy