Nowy numer 46/2018 Archiwum

Wszystkim mamom

Spotkanie Rodziny Radia Maryja w sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej dedykowano rodzicielkom, wśród których pierwsza jest Bogarodzica.

- Gromadzimy się w sanktuarium, które jest drugim najstarszym sanktuarium maryjnym w Polsce. Gromadzimy się w czasie, gdy nasza cała ojczyzna przeżywa piękny okres 300. rocznicy koronacji obrazu jasnogórskiego. Gromadzimy się tutaj, w tym sanktuarium, przy Strażniczce Wiary - figurze, która czczona jest jako najstarsza figura maryjna na ziemiach polskich - witał zebranych o. Mirosław Grekowicz CSsR, kustosz.

Następnie zaprosił wszystkich na występ zespołu Wiolinek, któremu dyrygowała Anna Czaja. Artyści przygotowali program słowno-muzyczny "Dla Ciebie, mamo", w czasie którego śpiewali maryjne pieśni, jak "Ave Maria" czy ludowe piosenki o mamach.

Do tematu macierzyństwa odniósł się również bp Ignacy Dec, który przewodniczył Mszy św. po koncercie. W homilii mówił o przymiotach Bożych, które odsłania Maryja jako Matka. - Jezus przyniesiony przez Maryję do Elżbiety napełnia Elżbietę Duchem Świętym. Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się Dzieciątko w Jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę - przypomniał biskup.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy