Nowy numer 46/2018 Archiwum

Od początku za Jezusem

Tradycyjnym dniem skupienia w Wirach rozpoczęli rok formacyjny członkowie Domowego Kościoła i oazy z całej diecezji.

Dzielenie się świadectwami z przeżytych wakacyjnych rekolekcji, Namiot Spotkania, wspólna modlitwa – to odpowiedź na postawione tego dnia w Ewangelii przez Jezusa pytanie.

– Musimy dojrzewać do coraz głębszej jedności z Panem Bogiem, tak jak do jedności ze Zbawicielem dorastali apostołowie. Oni zostali przez Chrystusa powołani, byli w jego szkole, towarzyszyli Jezusowi. Byli świadkami tego, co czyni. Słuchali tego, co mówił Pan Jezus, przebywali z Nim. I tak dorastali do tego, by rozpoznać w Jezusie swojego Zbawiciela – mówił bp Adam Bałabuch w czasie Mszy św. kończącej dzień skupienia. Na jej końcu natomiast wręczył odpowiedzialnym parom świece, które zapalone na spotkaniach kręgów symbolizują obecność Chrystusa. Wręczył również dekret Urszuli i Tadeuszowi Biedom, którzy na okres trzech lat zostali wybrani przez bp. Ignacego Deca parą diecezjalną Domowego Kościoła. Nowi odpowiedzialni za wspólnotę w diecezji wcześniej zajmowali się rejonem kłodzkim, gdzie również mieszkają.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy