Nowy numer 46/2018 Archiwum

Ruszyli na praktyki

Choć rok akademicki rozpoczyna się dopiero w październiku, część kleryków już teraz musiała opuścić rodzinne parafie.

Formacja seminaryjna obejmuje bowiem nie tylko studia filozoficzno-teologiczne, ale także wdrażanie w pracę duszpasterską przez praktyki w określonych przez seminaryjne władze parafiach. Dla akolitów (po IV roku) to tylko miesiąc pracy, dla diakonów natomiast to miejsca, w których będą pomagać także w Adwencie i przez cały styczeń.

Oto lista miejsc, w których już 31 sierpnia wieczorem „zameldowali się” klerycy: Jarosław Buczyński trafił do Wałbrzycha do parafii pw. Aniołów Stróżów, Adrian Fajkowski - do parafii NMP Królowej Polski w Świdnicy, Michał Gibek - w tym samym mieście do kościoła Ducha Świętego, Tomasz Kowalczuk natomiast - do Dzierżoniowa do parafii Maryi Matki Kościoła. Krzysztof Malinowski odbędzie swoje praktyki w Wałbrzychu w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, a Radosław Mielczarek - w Świebodzicach w parafii św. Brata Alberta. Do Dzierżoniowa trafi też Adam Przybysz, ale już do parafii Chrystusa Króla. Piotr Sipiorski wrzesień spędzi w Żarowie, a Bartosz Tusiński - w Wałbrzychu w parafii św. Józefa Robotnika. Ostatni z akolitów - Mateusz Zając - trafi natomiast do Mieroszowa.

Diakoni natomiast swoje praktyki odbędą: dk. Tomasz Kula - w Bielawie w parafii Wniebowzięcia NMP, dk. Mateusz Matusiak - w Polanicy-Zdroju w parafii Wniebowzięcia NMP, dk. Marceli Mrozek - w Piławie Górnej w parafii św. Marcina, dk. Wojciech Oleksy - w Świdnicy w parafii św. Andrzeja Boboli, dk. Kamil Ożóg - w tym samym mieście w katedrze, a dk. Błażej Zwolennik - w Wałbrzychu w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy