Nowy numer 49/2018 Archiwum

Krok dla dobra małżeństw

Po takich chwytliwych tematach jak „duch i ciało” czy „księżniczka i wojownik”, przyszła kolej na trudniejsze zagadnienia - „wolność i przebaczenie” w małżeństwie.

Ruszyły przygotowania do 7. Kongresu Małżeństw, który w dniach od 6 do 8 października odbędzie się w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. W tym roku zaplanowano występy zespołów Mate.O czy New Life'm, jak również prelekcje znanych osobowości jak państwo Kołodziejowie, Gajdowie, ks. Mirosław Maliński, o. Maciej Zięba czy ks. Krzysztof Kralka. Najważniejsze dla organizatorów jest jednak umożliwienie małżeństwom wyrwania się z codzienności i spędzenie czasu we dwoje w pięknych okolicznościach świdnickiej architektury.

- Ideą naszego kongresu jest pokazanie światu, że małżeństwo to nie związek dwojga ludzi, których łączą tylko dzieci i kredyt hipoteczny, ale wspólna droga życia, która niesie ze sobą radość bycia razem, na której rozwija się wzajemna relacja, a miłość małżonków staje się gwarantem poczucia bezpieczeństwa u dzieci, dzięki czemu cała rodzina funkcjonuje prawidłowo – mówi Anetta Kasprzak-Radecka, zaangażowana w przygotowania do kongresu.

Unikalna formuła tej „małżeńskiej randki” objawia się tym, że uczestnicy kongresu są goszczeni w domach Świdniczan. Dzięki temu Świdnica coraz bardziej staje się przyjazna małżeństwom, gotowa otwierać drzwi domów i serc. Dlatego organizatorzy zapraszamy Świdniczan do włączenia się w ten staropolski zwyczaj przyjmowania gości do swojego domu na weekend, a oni w zamian odwdzięcza się opowieściami z kongresowej sali.

– W poprzednich latach kongresu udawało się nam dla wszystkich znaleźć dom z ogromnym pożytkiem dla goszczonych, ale i goszczących. W ten sposób wielu ludzi nawiązuje bliskie relacje, które owocują nierzadko znajomością na lata – dodaje Sławomir Kaptur z Fundacji Małżeństwo Rodzina. W tym roku organizatorzy chcą także w wyjątkowy sposób docenić tych, którzy otwierają drzwi swoich domów dla gości z całej Polski, losując z pomiędzy nich osoby, które otrzymają nagrodę w postaci vouchera do jednej z najbardziej znanych świdnickich restauracji.

Chętnych ze Świdnicy i jej okolic prosimy o kontakt do 10 września w zakrystii bądź w Wydziale Duszpasterskim Świdnickiej Kurii Biskupiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy