Nowy numer 46/2018 Archiwum

Sukces to systematyczność

Początkiem września każdego roku swoje organizacyjne spotkanie mają dekanalni duszpasterze Liturgicznej Służby Ołtarza.

W tym roku na spotkaniu, które odbyło się w piątek 8 września, odpowiedzialny w diecezji za ministrantów i lektorów ks. Krzysztof Ora mówił przede wszystkim o stałej, regularnej formacji.

Cotygodniowe zbiórki, wspólne celebrowanie pierwszych czwartków miesiąca, współpraca z rodzicami, a przede wszystkim formacja ascetyczno-liturgiczna to zdaniem ks. Ory podstawa sukcesu dojrzałej grupy służącej wspólnocie Kościoła.

W dalszej części spotkania nie tylko przedstawił pomoce do takiego prowadzenia służby liturgicznej, ale również zaproponował pomoc na płaszczyźnie diecezji.

- Zdajemy sobie sprawę, że kiedy w parafii jest jeden lub dwóch kandydatów na ceremoniarza, wówczas ciężko jest im zorganizować odpowiednie przygotowanie. Dlatego wychodzimy z propozycjami na poziomie diecezjalnym. Szkoła ceremoniarza w nowym, weekendowym wydaniu, kursy lektorskie na poziomie dekanatów czy pielgrzymka diecezjalna w ramach przygotowania do uroczystości Chrystusa Króla dają pełen wachlarz możliwości. Proponujemy księżom także luźniejsze formy spotkań, takie jak zimowe zawody narciarskie, turniej tenisa stołowego czy piłki nożnej, a także zawody pływackie. Jest tego naprawdę dużo i jest z czego wybierać - wyjaśnia diecezjalny duszpasterz LSO.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy