Nowy numer 46/2018 Archiwum

Ruszyła pomoc dla Czerska

Ostatnie nawałnice zniszczyły setki domów, infrastrukturę i całe połacie lasów na Pomorzu. Świdnica w geście solidarności przyłączyła się do pomocy poszkodowanym.

Od wtorku 22 sierpnia trwała zbiórka najbardziej potrzebnych rzeczy dla mieszkańców Czerska. W poniedziałek 11 września wyruszył transport z darami, które dostarczy na miejsce firma Abart Export-Import Artur Budziszyn.

Przedsiębiorstwo Electrolux przekazało 5 wolnostojących kuchenek, firma Colgate-Palmolive - 3426 sztuk pasty do zębów. Ze sprzętu magazynowego Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy przekazano m.in.: plandeki, rękawice budowlane, płaszcze przeciwdeszczowe i śpiwory.

Do pomocy włączyło się także Starostwo Powiatowe w Świdnicy, przeznaczając na pomoc dla Czerska rzeczy składowane w miejskim magazynie, czyli m.in.: dwie pralki automatyczne, dwa żelazka, kuchenkę elektryczną, chłodziarkę, odkurzacz, łóżka polowe, kołdry, poduszki, koce, ręczniki.

Hojni okazali się również świdniczanie. W 26 wielkich kartonach znalazło się mnóstwo rzeczy, wśród nich najwięcej było oleju spożywczego, makaronów, cukru, ryżu, konserw, herbaty, kawy.

Spakowano także środki czystości i artykuły higieniczne, czyli m.in.: mydła, proszki do prania, płyny do naczyń, płyny do szyb, worki na śmieci, ściereczki oraz kosmetyki. Nie zapomniano także o przyborach szkolnych, czyli m.in. o kredkach, farbach, mazakach, plastelinie, zeszytach, blokach i książkach dla dzieci.    

Na sierpniowej sesji radni miejscy podjęli również uchwałę w sprawie finansowego wsparcia w wysokości 30 tys. zł na odbudowę infrastruktury w Czersku. Pieniądze zostały już przelane na konto gminy. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy