Nowy numer 46/2018 Archiwum

Krzyż w krzyżu

W ramach obchodów 750-lecia komandorii pw. Krzyża Świętego bp Ignacy Dec przewodniczył uroczystej Mszy św. w niedzielę 10 września.

W procesji wejścia do kościoła został wniesiony krzyż, który staraniem ks. Radosława Kisiela, dyrektora świdnickiego Caritas i rektora tego kościoła, przerobiono na relikwiarz, w którym umieszczono fragment krzyża Chrystusa. Biskup w homilii przypomniał, że krzyż jest nie tylko narzędziem zbrodni, ale również znakiem zwycięstwa. – Wiemy, że krzyż jest obecny w Kościele cały czas. Jest to permanentna obecność. Na każdym ołtarzu czy przy każdym ołtarzu, na którym sprawuje się Mszę św. jest zawsze krzyż. Na wieżach kościołów, na cmentarnych grobach, przy drogach są krzyże. Stawiane są na górach, takich jak Chełmiec czy Giewont. Sami znak krzyża czynimy każdego dnia wiele razy – zaznaczył biskup. Odniósł się także do historii miejsca, którą przedstawił rektor, zauważając, że jego powstanie wiąże się z rokiem kanonizacji św. Jadwigi.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy