Nowy numer 46/2018 Archiwum

I po drugiej turze

W gmachu świdnickiego WSD odbył się dzisiaj egzamin uzupełniający dla kandydatów na pierwszy rok studiów.

Tym razem zgłosił się tylko jeden kandydat, który i tak musiał się zmierzyć z egzaminem wstępnym. Zawarte w nim pytania dotyczyły Ewangelii wg św. Marka, Katechizmu Kościoła Katolickiego i najważniejszych dokumentów papieskich. 

Rozmowę rekrutacyjną przeprowadził z nim ks. Tadeusz Chlipała, rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej, który zaznaczył, że nie jest jeszcze pewna liczba alumnów na pierwszym roku.

- Bywało już tak, że w dniu rozpoczęcia formacji ktoś nie przyjeżdżał. Ilu naprawdę będzie alumnów w tym roku, dowiemy się 23 września, kiedy zgłoszą się w naszym domu - mówi rektor.

Dodajmy, że po przyjeździe nowo przyjęci alumni przez kilka dni będą mieli zajęcia, które mają ich lepiej przygotować do dobrego wejścia w życie świdnickiego seminarium.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy