Nowy numer 41/2018 Archiwum

Moto Fatima

W roku 100. rocznicy objawień w Fatimie wyruszyli z Bielawy na jednośladach przez całą Europę.

Zamierzają na motorach przejechać 8000 km w 20 dni, odwiedzając po drodze Czechy, niemiecką Bawarię i znajdujące się tam sanktuarium Matki Bożej w Altötting. Później pojadą przez Alpy i ich najwyższą przełęcz do Włoch, a następnie wybrzeżem pod Pireneje.

Tam odwiedzą sanktuarium Matki Bożej w Lourdes, a potem jednośladami skierują się na północ do San Sebastian i hiszpańskim wybrzeżem do Santiago de Compostela i Fatimy. – To realizacja naszego planu, który podjęliśmy na zakończenie naszej pierwszej pieszej pielgrzymki do Santiago de Compostela w 2013 r. Wtedy doszliśmy do wniosku, że wędrowanie zajmuje zbyt wiele czasu. Byliśmy przekonani, że rowerami także nie damy rady, więc ustaliliśmy, że kupujemy motocykle i w ten sposób uczcimy 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie – wspomina ks. Krzysztof Pełech, jeden z organizatorów. Z czterech osób, które wówczas szły do grobu św. Jakuba, aż trzy wyruszają i tym razem. Czwarty z uczestników pielgrzymki jest nowy. – Przez te lata przygotowywaliśmy się, sprawdzaliśmy nasze możliwości na dłuższych trasach, uczyliśmy się sprawnie jeździć po różnych nawierzchniach i w tym roku jesteśmy gotowi do wyprawy – dodaje ks. Krzysztof. Grupa wyruszyła 10 września w niedzielne południe spod kościoła pw. Ducha Świętego w Bielawie. Pierwsze dni ich wyprawy upływały w spokoju, choć organizm przypominał o kolejnych setkach przemierzonych kilometrów. – Po krótkiej mżawce podczas startu nawet pogoda była łaskawa. Nie było nam ani za zimno, ani za gorąco. A to ważne, gdy ma się na sobie skórzane ubranie, które przyciąga promienie słoneczne – cieszy się jeden z uczestników, dodając, że już po pierwszych dniach ma się w głowie tyle wrażeń, że nie sposób ich opisać.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy