Nowy numer 49/2018 Archiwum

Odszedł do wieczności emerytowany proboszcz

Zmarły ks. kan. Jan Myjak przez 27 lat posługiwał w parafii pw. św. Bartłomieja Ap. w Kudowie-Zdroju-Czermnej.

Po przejściu na emeryturę dalej pozostał w Kudowie i zamieszkał na terenie parafii św. Katarzyny. Na miarę swoich możliwości przez wiele lat pomagał duszpastersko w Kudowie i okolicach. Kiedy się rozchorował, nie mógł już tak aktywnie pomagać okolicznym parafiom.

Warto przypomnieć, że podział archidiecezji wrocławskiej zastał śp. ks. kan. Jana Myjaka już na emeryturze. Zgodnie z prawem kościelnym, mimo że Kudowa Zdrój od 2004 r. należy do diecezji świdnickiej, emerytowany ks. kan. Myjak pozostał do końca kapłanem archidiecezji wrocławskiej.

W roku 2016 wrocławski abp Józef Kupny nadał ks. Janowi Myjakowi honorowy tytuł kanonika wrocławskiej kolegiaty świętokrzyskiej.

W środę 18 października zostanie odprawiona o 18.00 Msza św. z trumną zmarłego  w kościele św. Katarzyny w Kudowie Zdroju. Po Mszy św. ciało zmarłego kapłana zostanie przewiezione do kościoła św. Bartłomieja Ap. w Czermnej.

Pogrzeb śp. księdza kanonika odbędzie się w czwartek 19 października o 13.00  w kościele w Czermnej. Po Mszy św. pogrzebowej ciało zmarłego zostanie złożone do grobu na przykościelnym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy