Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pierwszy raz do świątyni pw. Jana Pawła II przejdź do galerii

Nie straszny im był deszcz i błoto. Wierni z kłodzkich parafii przemierzyli po raz kolejny Drogę Światła, ale tym razem zakończyli ją w innym miejscu.

Kolejna Droga Światła odbyła się 22 października w Kłodzku. Wierni wyszli tradycyjnie spod kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej przy Klasztorze Ojców Franciszkanów i pielgrzymowali do nowo wybudowanego kościoła pw. św. Jana Pawła II na Owczej Górze w Kłodzku.

- Nasze Drogi Światła odprawiane były w Kłodzku w rocznicę wyboru Jana Pawła II na papieża. Kiedy nasz rodak został świętym, przesunęliśmy marsze na 22 października, dzień wspomnienia świętego papieża. Najpierw chodziliśmy na ul. Jana Pawła II, obok kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Dziś mamy historyczną chwilę, bo pierwszy raz pielgrzymowaliśmy do kościoła pw. Jana Pawła II - opowiada dziekan ks. Julian Rafałko.

Ponad 200 wiernych wyruszyło z Placu Franciszkańskiego ok. 20.00. Po godzinie marszu dotarli do kościoła pw. Jana Pawła II. Miejscowi parafianie czekali na pielgrzymów w świątyni, trwając na modlitwie.

Pielgrzymów pogoda nie rozpieszczała. Od początku padał mocny deszcz, jednak to nie zniechęciło uczestników do dalszej drogi.

- Jak wychodziliśmy to zaczęło padać. Jak doszliśmy na miejsce, to przestało. Chyba się dobrze modliliśmy - opowiada z uśmiechem Damian Ślak, uczestnik i członek Rady Parafialnej.

W drodze pątnicy odmawiali Tajemnice Światła, wprowadzoną do modlitwy różańcowej przez Jana Pawła II, dziękując za pontyfikat papieża Polaka.

Po dotarciu na miejsce wspólnie odśpiewano Apel Jasnogórski. Nie zabrakło również tradycyjnej już pieśni w tym dniu, czyli „Barki”, której akompaniował zespół parafialny z proboszczem ks. Januszem Garulą na czele.

Warto dodać, że Kościół Jana Pawła prezentuje się wyjątkowo. Cały zbudowany jest z drewnianych bali w stylu góralskim.

- Chcieliśmy, żeby ten kościół trochę się wyróżniał. Jan Paweł II kochał góry i góralskie klimaty. To jedyna taka budowla sakralna w Polsce. Znalazłem tylko dwie kaplice wielkości naszego prezbiterium wykonane w ten sposób - tłumaczy ks. Janusz Garula.

Świątynia poświęcona będzie za rok, ale już teraz są tam odprawiane Msze św. - w każdą niedzielę o 8.00 i 11.00.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama