Nowy numer 43/2020 Archiwum

Z misyjnym temperamentem

Siostry misjonarki św. Piotra Klawera pracujące w Świdnicy uczciły tydzień misyjny z wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczym w Piławie Górnej.

Pełniące posługę misyjną w Świdnicy klawerianki odwiedziły niepełnosprawnych uczniów z ośrodka w Piławie Górnej, tworząc w ich auli wielokulturowe spotkanie mieszkańców z różnych kontynentów. Między wychowankami piławskiej szkoły pojawili się przedstawiciele Afryki, Ameryki, Azji, Australii, a nawet Oceanii.

- Uczniowie mogli dzięki zabawie poznać kraje misyjne, zobaczyć jak wygląda praca misjonarzy, a nawet nauczyć się piosenki w języku hiszpańskim. Przenieśliśmy też dzieci do Afryki, pokazując im kulturę tego kontynentu - relacjonuje s. Magdalena Sypko, która opowiedziała o trudnej pracy misjonarzy i potrzebach dzieci z krajów misyjnych.

Największe zainteresowanie maluchów wzbudził plecak misjonarza, w którym pełno było gadżetów przydatnych w codziennej jego pracy.

Dyrektor ośrodka, Teresa Budzyk, przypomniała uczniom o jednym z największych misjonarzy naszych czasów - o św. Janie Pawle II. Nie zabrakło również modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Na koniec wszyscy zatańczyli orientalny taniec misyjny z własnoręcznie wykonanymi wachlarzami,

Odpowiedzialna w placówce za wydarzenie katechetka Monika Starościk zaprosiła klawerianki także do Szkolnego Klub Wolontariatu „Dobre Duszki”, którym s. Danuta przedstawiła dzień wolontariusza w placówce misyjnej. Młodzi wolontariusze również podzielili się swoimi doświadczeniami z działalności klubu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama