Nowy numer 46/2018 Archiwum

Do grobu świętej

Tuż przed Uroczystością Wszystkich Świętych katecheci z Witoszowa Dolnego postanowili zabrać młodzież do grobu najbardziej znanej świętej z terenów Dolnego Śląska.

- Chcieliśmy pokazać, że zbliżająca się uroczystość wcale nie dotyczy postaci wymyślonych, ale prawdziwych, mających swoje zasługi w historii. W dodatku w ten sposób chcieliśmy uczcić kończący się rok jadwiżański, upamiętniający 750-lecie koronacji patronki Śląska – tłumaczy ks. Kamil Raczycki

Wraz z Katarzyną Halkowicz zabrali on uczniów do Trzebnicy. Tam nie tylko usłyszeli historii o jej życiu, ale mogli zobaczyć również jej grób.

- To ciekawe doświadczenie zobaczyć grób kogoś, kto został świętym setki lat temu. Łatwiej nam będzie teraz patrzeć na osobę św. Jadwigi jak na kogoś realnego, a nie bohaterkę legend czy opowiadać - dzieli się uczestniczka pielgrzymki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy