Nowy numer 49/2018 Archiwum

Błogosławiony w Jaworzynie Śląskiej

Poczty sztandarowe szkół i związków zawodowych oraz rzesze wiernych wypełniły w niedzielę 29 października w czasie parafialnej Sumy kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP.

W procesji wejścia, tuż za pocztami sztandarowymi szedł ks. Mariusz Kubik. Niósł relikwiarz z cząstką błogosławionego kapelana Solidarności. – Poprosiliśmy parafię pw. Matki Kościoła w Dzierżoniowie o wypożyczenie nam na tę jedną Mszę św. relikwii ks. Jerzego. Od jakiegoś czasu staramy się, by nasza parafia też je otrzymała, ale procedura jest dość czasochłonna i musimy jeszcze trochę poczekać – wyjaśnia Ireneusz Besser, przedstawiciel NSZZ „Solidarność”.

Proboszcz parafii, ks. Janusz Stokłosa, dodaje, że niedzielna uroczystość jest wstępem do uroczystego wprowadzenia relikwi bł. Jerzego Popiełuszki do parafii.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy