Nowy numer 49/2018 Archiwum

Niewybuchy w Dzierżoniowie. Ewakuowano ponad 600 osób.

Zamknięte ulice, sklepy, szkoły i przedszkola w promieniu 500 m od mostu na ul. Sienkiewicza - tak jest od środy w południe w dolnośląskim Dzierżoniowie.

Podczas remontu mostu przy ul. Sienkiewicza w środę 8 listopada około godz. 11 znaleziono ładunki wybuchowe. Ewakuowano ponad 600 mieszkańców i pracowników budynków znajdujących się w promieniu pół kilometra od miejsca znalezienia niewybuchów. Teren zabezpiecza 20 strażaków i ponad 70 policjantów z całego województwa. 

Saperzy dotarli na miejsce o 14.30., a tuż przed 16.00 przystąpili do rozbrajania ładunków. 

Na czas akcji zamknięto ruch na ulicach: Sienkiewicza, Kopernika, Kościuszki, Nowowiejskiej i Mickiewicza, Batalionów Chłopskich, Pocztowej i Krasickiego. To sparaliżowało ruch w okolicy.

Władze miasta przygotowały tymczasowo dla ewakuowanych mieszkańców, którzy nie mają się gdzie zatrzymać, pomieszczenia w kinie „Zbyszek”. 

Z najnowszych informacji wynika, że akcja rozbrajania może potrwać nawet kilka dni. Władze miasta już teraz szukają schronienia i wyżywienia dla ponad 600 osób mieszkających w strefie zagrożenia.

Wśród ewakuowanych placówek znajdują się również szkoły (SP nr 9 i Zespół Szkół nr 1) i przedszkola (Przedszkole Niepubliczne nr 6 i Przedszkole Publiczne nr 2).

Nie wiadomo jeszcze, czy w najbliższych dniach będą się mogły w nich odbywać zajęcia lekcyjne.

Przysyłajcie nam zdjęcia i informacje co się dzieje z ewakuowanymi. Gdzie się podziewają? Czego im potrzeba? Nasz adres to swidnica@gosc.pl

  Trwają prace rozbrajania bomb znajdujących się pod mostem.
ks. Krzysztof Augustyn

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy