Nowy numer 48/2020 Archiwum

Październik się skończył

A oni wciąż odmawiają tę Maryjną modlitwę. 8 Męski Pluton Różańca walczy o swoje rodziny i zachęca innych do działania.

W parafii pw. Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie od jakiegoś czasu prężnie działa Męski Pluton Różańca. Grupa mężczyzn z parafii pod wpływem zeszłorocznych wielkopostnych nauk rekolekcyjnych, prowadzonych przez o. Edwarda Staniukiewicza, franciszkanina, zawiązała grupę modlitewną.

- Warto dodać, że wówczas wprowadzono uroczyście do naszego kościoła relikwie o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka, błogosławionych męczenników z Peru. Nasz pluton przyjął ich jako patronów i od maja 2017 roku zaczęliśmy działalność - wyjaśnia Piotr Pieszczoch, dowódca plutonu.

Dodaje, że pierwsze miesiące funkcjonowania grupy związane były nie tylko z odmawianiem różańca, ale również z podejmowaniem konkretnych prac na terenie parafii.

W październiku natomiast modlący się mężczyźni podjęli zobowiązanie odwiedzenia wszystkich parafii na terenie Dzierżoniowa. I tak 9 października modlili się w parafii pw. Maryi Matki Kościoła, 16 października odmówili różaniec w parafii pw. Chrystusa Króla, a 23 października wzięli udział w nabożeństwie w parafii pw. Królowej Różańca Świętego.

- Tę swego rodzaju procesję różańcową zakończyliśmy 30 października w parafii pw. św. Jerzego przed freskiem Matki Boskiej Dzierżoniowskiej, Matki Miłosierdzia, przyozdobionej 1 października w korony i sukienkę przez bp. Ignacego Deca - przypomina Piotr.

Przy okazji zachęca wszystkich mężczyzn do powoływania Męskich Plutonów Różańca w swoich parafiach. Obiecuje również w tej intencji modlitwę swojego plutonu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama