GN 48/2020 Archiwum

Każdy na swój sposób [WIDEO] przejdź do galerii

W Kudowie-Zdroju po raz piąty zgromadziła się młodzież z diecezji świdnickiej, aby wspólnie bawić się na Festiwalu Filmowym „Daleko Dalej” organizowanym przez księży Kotliny Kłodzkiej.

W tym roku festiwal odbywał się pod hasłem „Light for life” czyli „Światło dla życia”. 18 listopada młodzież z ośmiu duszpasterstw rozpoczęła wspólne świętowanie Mszą św. w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej o godz.18.00, której przewodniczył proboszcz ks. Edward Rostowski. Homilię wygłosił ks. Paweł Antosiak zwracając uwagę na podobieństwo między Królestwem Bożym a człowiekiem i jego relacjami.

– Królestwo Boże to jest relacja osób. To jestem ja i On. Dlatego Jezus jak opowiadał o Niebie to mówił, że to dziesięć panien, to człowiek, który otrzymał dar. Po co zatem takie spotkania jak to dzisiaj? Żeby zobaczyć, że ja w swoim ciele mogę wiele dobrego, mogę się uśmiechać - bo w Królestwie Bożym będzie radość, mogę być z kimś w bardzo dobrej relacji - bo królestwo Boże to będzie relacja. Jest ono także miłością. Kiedy byłem mały i przygotowywałem się do I Komunii św. to na każdej próbie zakochiwałem się w jakiejś dziewczynie. Moja mama martwiła się razem z tatą co ze mnie wyrośnie. I wyszedł ksiądz. Królestwo Boże to więc też miłość, która dokonuje się między ludźmi - tłumaczył ks. Antosiak.

Po wspólnej Mszy prawie 150 uczestników bawiło się wspólnie na imprezie tanecznej, podczas której wyświetlane były filmy. Tegorocznym zwycięzcą została wspólnota "Źródło" z Polanicy-Zdroju. Co było inspiracją do stworzenia poniższego filmu? O tym w 47/2017 numerze świdnickiej edycji "Gościa Niedzielnego"

A oto film, który zdobył pierwszą nagrodę podczas festiwalu.

Daleko Dalej 2017 Źródło
MaLudky

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama