Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ducha nie gaście

Słowa bp. Adama Bałabucha w czasie rady dziekanów można odnieść do wielu tematów poruszanych na spotkaniu.

Co kilka miesięcy w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej spotykają się włodarze dekanatów, by pochylić się nad najważniejszymi zagadnieniami w najbliższym czasie duszpasterzowania. Tym razem całość spotkania skupiła się wokół tematu rozpoczynającego się roku duszpasterskiego. Jego program zakłada skupienie się na działaniach Ducha św., o czym mówił w homilii w czasie rozpoczynającej konferencję Mszy św. bp Ignacy Dec.

W auli seminaryjnej natomiast na spotkanie zaproszono Dorotę Kamińską, Kierownik Inspektoratu ZUS, która wraz z Zofią Fidler i Danutą Giemzą przedstawiły znaczenie e-składek dla duchowieństwa. Zmiany w prawie budowlanym przedstawiła Barbara Rajca, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, a Dariusz Bieganowski omówił propozycje ubezpieczeń obiektów sakralnych.

Nie brakło też wykładu o charakterze duchowym, w którym ks. prof. Mariusz Rosik omówił temat nadchodzącego roku duszpasterskiego. W dalszej części swoje komunikaty omówiły kolejno wydziały Świdnickiej Kurii Biskupiej. 

Głos w czasie spotkania zabrała również nasza redakcja, przedstawiając stan czytelnictwa w ostatnich latach i zachęcając do sięgania po prasę katolicką. Dwóch proboszczów otrzymało upominki za sprzedaż Gościa Niedzielnego w ilości bliskiej 100 każdego tygodnia. Jeszcze raz pragniemy podziękować ks. Krzysztofowi Iwaniszynowi i ks. Piotrowi Śliwce za pomoc w dotarciu do czytelników.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama