Nowy numer 48/2020 Archiwum

Andrzejki po katolicku

O tym, że można się bawić bez alkoholu i wulgaryzmów, nie tylko mówią, ale i pokazują w parafii pw. św. Katarzyny w Nowej Rudzie-Słupcu.

"Szczęśliwi miłosierdziem" - takie hasło miała zabawa w domu parafialnym, zorganizowana przez ks. Marcina Zawadę w święto św. Andrzeja. To już kolejne takie spotkanie, do którego ks. Marcin przekonał proboszcza ks. Krzysztofa Iwaniszyna.

- Pomyślałem, że to dobry pomysł, by pokazać młodzieży i dzieciom, że można się bawić po katolicku, bez używek i agresji. Niewiele jest dziś miejsc, gdzie wychowuje się młodych do dobrej zabawy, która w ich wieku jest bardzo ważna - wyjaśnia proboszcz parafii.

I sprawdziło się, bo na trzygodzinną zabawę przy największych hitach muzycznych przyszło 60 osób ze  Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowej Rudzie wraz z katechetami, nauczycielami i rodzicami. - Wszyscy bawili się rewelacyjnie przy muzyce dobieranej przez rewelacyjnego DJ Johnsona. "Oczy zielone" łączyły pokolenia, a "Lambada" zmuszała do wysiłku iście z zajęć fitnessu - uśmiecha się ks. Marcin.

Potem poczęstunek - pizza, napoje i przekąski. Ksiądz wikariusz zapewnia też, że już jest plan na kolejne spotkanie taneczne. Do tego czasu chce dzieci i młodzież nauczyć tańczyć "belgijkę", by cała sala mogła razem urządzić prawdziwy taneczny pokaz na parkiecie.

Andrzejki po katolicku   Andrzejki po katolicku  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama