Nowy numer 42/2019 Archiwum

Andrzejki po katolicku

O tym, że można się bawić bez alkoholu i wulgaryzmów, nie tylko mówią, ale i pokazują w parafii pw. św. Katarzyny w Nowej Rudzie-Słupcu.

"Szczęśliwi miłosierdziem" - takie hasło miała zabawa w domu parafialnym, zorganizowana przez ks. Marcina Zawadę w święto św. Andrzeja. To już kolejne takie spotkanie, do którego ks. Marcin przekonał proboszcza ks. Krzysztofa Iwaniszyna.

- Pomyślałem, że to dobry pomysł, by pokazać młodzieży i dzieciom, że można się bawić po katolicku, bez używek i agresji. Niewiele jest dziś miejsc, gdzie wychowuje się młodych do dobrej zabawy, która w ich wieku jest bardzo ważna - wyjaśnia proboszcz parafii.

I sprawdziło się, bo na trzygodzinną zabawę przy największych hitach muzycznych przyszło 60 osób ze  Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowej Rudzie wraz z katechetami, nauczycielami i rodzicami. - Wszyscy bawili się rewelacyjnie przy muzyce dobieranej przez rewelacyjnego DJ Johnsona. "Oczy zielone" łączyły pokolenia, a "Lambada" zmuszała do wysiłku iście z zajęć fitnessu - uśmiecha się ks. Marcin.

Potem poczęstunek - pizza, napoje i przekąski. Ksiądz wikariusz zapewnia też, że już jest plan na kolejne spotkanie taneczne. Do tego czasu chce dzieci i młodzież nauczyć tańczyć "belgijkę", by cała sala mogła razem urządzić prawdziwy taneczny pokaz na parkiecie.

Andrzejki po katolicku   Andrzejki po katolicku  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL