GN 48/2020 Archiwum

Duch, który umacnia miłość

Każdego roku w pierwszą niedzielę Adwentu Kościół w Polsce podejmuje nowy program duszpasterski. Tym razem będzie on obejmował dwa lata rozważań na temat Trzeciej Osoby Boskiej.

O nowym programie duszpasterskim w liście do wiernych pisał bp Ignacy Dec: „Hasłem pierwszego roku tego programu, w roku 2018, będą słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, zaś roku następnego: „W mocy Ducha Świętego”. Zatem przez najbliższe miesiące będziemy odkrywać Osobę Ducha Świętego i udzielane przez Niego dary, zaś w drugim roku akcent będzie położony na misję i zadania jakie wynikają z przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Warto zauważyć, że program ten wychodzi na przeciw zapotrzebowaniu duszpasterskiemu, jako że sakrament bierzmowania znajduje się obecnie w niemałym kryzysie, o czym świadczy spadająca liczba młodzieży prosząca o ten sakrament, jak również słaba świadomość darów w nim otrzymanych, a także zobowiązań z niego wypływających”. Zdaniem biskupa głównym celem rozpoczynającego się roku duszpasterskiego będzie przybliżenie młodzieży i dorosłym Osoby Ducha Świętego. Mówił o tym również bp Adam Bałabuch w czasie uroczystych nieszporów rozpoczynających Adwent w świdnickiej katedrze. – Rozpoczynający się rok liturgiczny ma nam na nowo uświadomić, że jesteśmy napełnieni Duchem Świętym; mamy na nowo zwrócić się do Ducha Świętego, który został nam dany, aby być naszą mocą w ziemskiej pielgrzymce, abyśmy coraz bardziej stawali się „bez zarzutu” na dzień przyjścia naszego Pana Jezusa Chrystusa (...). Duch Święty pomaga nam koncentrować się na niebie, na naszych ostatecznym spotkaniu z Chrystusem. Dzięki temu nasze serca otwierają się na miłość Boga, a Pan wlewa w nas swoją łaskę. Duch Święty przychodzi do każdego z nas, przychodzi z darami i łaskami, których potrzebujemy – przemawiał biskup.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama