GN 48/2020 Archiwum

Nawet poza granicami

Elżbietanki z Wrocławia szukają funduszy na jadłodajnie dla ubogich. Pojawiają się więc ze swoim kiermaszem świątecznych ozdób także w parafiach diecezji świdnickiej.

10 listopada w parafii pw. NMP Królowej Polski w Świdnicy po każdej Mszy św. mieszkańcy Osiedla Młodych mogli spotkać w przedsionku siostry zakonne z całą masą ręcznie wykonanych choinkowych ozdób, świątecznych przetworów i różnych słodkości. 

- Nasza jadłodajnia sióstr elżbietanek to tak naprawdę dzieło i pomysł samego Boga. To Jego zamysł, bo to On pragnie dawać się innym. Bóg pragnie być przez to dzieło uwielbiony, właśnie w tych ludziach -często cierpiących, chorych, utrudzonych, poranionych. Uwielbiony w ludziach, którzy tak naprawdę nie potrzebują kromki chleba, gorącej zupy czy herbaty, ale potrzebują przyjęcia ich właśnie takimi - wyjaśnia s. Elżbieta Waligóra.

Chcąc jednak zapewnić ubogim ciepły posiłek, siostry zbierają fundusze, sprzedając ozdoby świąteczne.

- Jedną z form zbierania datków na pomoc ubogim jest nasz świąteczny kiermasz. Ozdoby choinkowe, kartki świąteczne - wszystko wykonane ręcznie. To praca wielu młodych ludzi, którzy bardzo dużo czasu spędzili przy przygotowaniu tych pięknych ozdób świątecznych - dodaje elżbietanka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama