Nowy numer 3/2021 Archiwum

Msza w betlejemskiej grocie przejdź do galerii

6 km za Ząbkowicami Śląskimi sanktuarium znane świdnickim pieszym pielgrzymom, zmierzającym w sierpniu na Jasną Górę, zmieniło się w betlejemską grotę.

Największą na Dolnym Śląsku szopkę można zobaczyć w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bobolicach od świąt Bożego Narodzenia. Tuż przed wigilią stanęła tu ogromna konstrukcja mająca ok. 19 metrów wysokości. Budowa szopki stała się małą tradycją, bo przeprowadzono ją już 12 raz. W prace zaangażowani są mieszkańcy z całej parafii. Na czele stoi oczywiście gospodarz miejsca, ks. Krzysztof Ziobrowski, który nie tylko nadzoruje pracę, ale jest również w nią zaangażowany. Sam chociażby zespawał wielbłąda, znajdującego się w szopce, na którym mogą siadać dzieci. - Chcieliśmy, aby nasza szopka była dostępna dla dzieci. Inne szopki są generalnie tylko do oglądania. Tu dziecko może przyjść, pogłaskać zwierzątka, usiąść na osiołka czy wielbłąda. Może wejść do środka i chodzić między figurami Świętej Rodziny - mówi ks. proboszcz Krzysztof Ziobrowski.

Dekoracja mieści się w prezbiterium. W jej centralnym miejscu tuż za postaciami św. Rodziny znajduje się ołtarz, w swojej formie przypomina on żłóbek. Na nim w okresie świątecznym odprawiana jest Masz św. Ciekawe również jest to, że ministranci służący podczas mszy przebrani są za pastuszków i ubrani są w futrzane kamizelki. Dla spostrzegawczych ciekawą niespodzianką będzie z pozoru ukryta Figurka Matki Bożej Bolesnej znajdująca się nad grotą w miasteczku symbolizującym Betlejem.

Szopkę odwiedzać można do 2 lutego. W niedzielę i święta od14 do 17. W soboty od 16-17. Dla grup zorganizowanych możliwe jest indywidualne otwarcie po uprzednim kontakcie telefonicznym pod numerem 74 81 51 477 lub 785 219 910.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama