Nowy numer 43/2020 Archiwum

Był jeszcze jeden orszak!

W tym roku po raz pierwszy w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Piekarach, w miejscowości Lusina, został zorganizowany barwny pochód.

Świętowanie Objawienia Pańskiego rozpoczęło się Mszą św. poprzedzoną procesyjnym wejściem do świątyni Kolędników Misyjnych. Procesję poprowadziła gwiazda i trzej królowie.

Kolędnicy zebrali się jeszcze przed kościołem, by stamtąd rozpocząć wędrówkę w Orszaku Trzech Króli. Dzieci należące do Ogniska Misyjnego w przebraniach Maryi i Józefa, królów, pastuszków i aniołków, mieszkańcy Lusiny i goście z innych miejscowości, jak również wójt gminy Udanin Teresa Olkiewicz i gospodarze wsi ze śpiewem na ustach szli drogami miejscowości, by w ten sposób zamanifestować swoją wiarę i przynależność do Kościoła.

Orszak zakończył się w świetlicy, gdzie dzieci przedstawiły misyjny program bożonarodzeniowy. W nagrodę za występy pani wójt obdarowała występujących słodyczami. Po części artystycznej wójt Teresa Olkiewicz oraz proboszcz ks. Marek Jodko złożyli zgromadzonym życzenia świąteczno-noworoczne i odbyło się spotkanie opłatkowe przygotowane przez gospodarzy wsi.

Tradycyjnie na suto zastawionych stołach nie zabrakło barszczu, smażonych ryb, pierogów z kapustą i grzybami, sałatek, łazanek i pysznych ciast, które upiekły panie z kół różańcowych. Oprawę muzyczną orszaku i wspólnego świętowania w świetlicy przygotowali państwo Aneta i Tomasz Walszczak. Śpiew kolęd przy akompaniamencie akordeonu i keyboardu wydawał się brzmieć na całą miejscowość i zachwycał wszystkich.

Był jeszcze jeden orszak!   Był jeszcze jeden orszak!   Był jeszcze jeden orszak!   Był jeszcze jeden orszak!  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama