Nowy numer 43/2020 Archiwum

Tym razem bez potańcówki

W Strzegomiu od kilku lat na początku roku bp Ignacy Dec spotyka się na spotkaniu opłatkowym z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania. W niedzielę 7 stycznia wyglądało ono jednak nieco inaczej niż dotychczas.

- Cieszymy się dziś obecnością bp. Ignacego, który w tym roku udzieli wam, drodzy gimnazjaliści, bierzmowania. Witamy także pozostałych gości, choć bardziej powinniśmy nazwać ich gospodarzami. Pana burmistrza Wiesława Witkowskiego i panią dyrektor po reorganizacji Szkoły Podstawowej nr 3 – Agnieszką Łukaszonek – witał ks. Marek Babuśka, proboszcz parafii.

Biskup zabierając głos przypomniał natomiast młodym, że rozpoczęty rok jest szczególnym pochyleniem się nad sakramentem bierzmowania. – Ten rok będzie dla was niezwykle ważnym rokiem w wymiarze religijnym. W okresie pierwszych klas szkoły podstawowej , gdy jesteśmy dziećmi, mamy wspaniałą uroczystość I Komunii św. Później natomiast w okresie dojrzewania otrzymujemy sakrament bierzmowania. Chcemy w tym roku szczególnie położyć nacisk na ten sakrament, sprawić by się odrodził. Widzimy, że dla niektórych młodych jest on pożegnaniem z katechezą, a nawet z Kościołem. Bierzmowanie nie jest zakończeniem, ale początkiem odpowiedzialności religijnej, bycia światkiem Jezusa – wyjaśniał bp Ignacy.  

Każdego roku po części oficjalnej z biskupem, młodzi udawali się na zorganizowaną przez parafię dyskotekę, w tym roku jednak okazało się, że sala została wcześniej zarezerwowana przez kogoś innego.

Tym razem bez potańcówki   Tym razem bez potańcówki   Tym razem bez potańcówki   Tym razem bez potańcówki   Tym razem bez potańcówki   Tym razem bez potańcówki  

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama