Nowy numer 41/2018 Archiwum

Tym razem bez potańcówki

W Strzegomiu od kilku lat na początku roku bp Ignacy Dec spotyka się na spotkaniu opłatkowym z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania. W niedzielę 7 stycznia wyglądało ono jednak nieco inaczej niż dotychczas.

- Cieszymy się dziś obecnością bp. Ignacego, który w tym roku udzieli wam, drodzy gimnazjaliści, bierzmowania. Witamy także pozostałych gości, choć bardziej powinniśmy nazwać ich gospodarzami. Pana burmistrza Wiesława Witkowskiego i panią dyrektor po reorganizacji Szkoły Podstawowej nr 3 – Agnieszką Łukaszonek – witał ks. Marek Babuśka, proboszcz parafii.

Biskup zabierając głos przypomniał natomiast młodym, że rozpoczęty rok jest szczególnym pochyleniem się nad sakramentem bierzmowania. – Ten rok będzie dla was niezwykle ważnym rokiem w wymiarze religijnym. W okresie pierwszych klas szkoły podstawowej , gdy jesteśmy dziećmi, mamy wspaniałą uroczystość I Komunii św. Później natomiast w okresie dojrzewania otrzymujemy sakrament bierzmowania. Chcemy w tym roku szczególnie położyć nacisk na ten sakrament, sprawić by się odrodził. Widzimy, że dla niektórych młodych jest on pożegnaniem z katechezą, a nawet z Kościołem. Bierzmowanie nie jest zakończeniem, ale początkiem odpowiedzialności religijnej, bycia światkiem Jezusa – wyjaśniał bp Ignacy.  

Każdego roku po części oficjalnej z biskupem, młodzi udawali się na zorganizowaną przez parafię dyskotekę, w tym roku jednak okazało się, że sala została wcześniej zarezerwowana przez kogoś innego.

           

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy