Nowy numer 43/2020 Archiwum

Kolędowali na Fortecznej Górze

Srebrnogórską twierdzę na co dzień odwiedzają przede wszystkim pasjonaci historii. Kilka dni temu warownię wypełnili rodzice z dziećmi.

Wszystko za sprawą koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu dziecięcej scholi z parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Przedborowej. Występ odbył się po raz pierwszy poza murami parafii. Scholka nazywa się „Światełka Pana”, a należy do niej 20 dzieci, które co niedzielę występują w miejscowej parafii.

- Scholka istnieje od dwóch lat. Do tej pory udało nam się nagrać 2 płyty ze śpiewem dzieci. Jedna z nich jest z kolędami i pastorałkami, które dzisiaj wykonywaliśmy - mówi ks. proboszcz Janusz Rempalski SAC. - Chcieliśmy przede wszystkim przedłużyć radość płynącą z Narodzenia Pańskiego. Dzieci mają wielką radość ze śpiewania, to ich pasja - dodaje proboszcz.

Dzieci zaśpiewały utwory znajdujące się na płycie "Dziś w stajence”. Wykonały m.in. "Bóg się rodzi", "Wśród nocnej ciszy", "Dzisiaj w Betlejem", "kolędę Śnieżka". Do występu przygotowywały się przez cały Adwent.

- Śpiewało mi się bardzo dobrze, atmosfera była miła, rodzinna. Byłam zaskoczona, że tak dużo osób przyszło nas posłuchać. Kolęd uczyliśmy się od początku grudnia. Podczas występu solo zaśpiewałam kolędę "Mizerna cicha", śpiewałam również z całą scholką - mówi Julia Droś, która należy do zespołu ze swoim młodszym bratem Arturem.

"Światełka Pana" w sumie wykonały 15 kolęd i pastorałek. Ostatni utwór "Znak pokoju" zaśpiewali wspólnie: występujące dzieci i ich rodzice, pracownicy twierdzy oraz urzędu gminy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama