Nowy numer 46/2018 Archiwum

Kolędy, breakdance i górale przejdź do galerii

Jak zwykle, były: stres, emocje i mnóstwo oklasków. Tegoroczny przegląd jasełek w Niemczańskim Ośrodku Kultury był z pewnością udany.

13 stycznia w konkursie udział brały 4 placówki: Przedszkole Publiczne w Niemczy, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Gilowie, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Przerzeczynie-Zdroju oraz Szkoła Podstawowa w Niemczy, której uczniowie ze swoją opiekunką okazali się zwycięzcami.

Laureaci pomysł na swoją aranżację czerpali przede wszystkim z Pisma Świętego oraz z filmów.

- Najbardziej podobają mi się jasełka, które przedstawiają historię zbawienia. Stąd w naszych pojawił się ogród Eden. Tam pojawiła się zapowiedź narodzin - opowiada Katarzyna Bednarz, scenarzystka i nauczycielka w SP. - Pomysł na scenariusz zaczerpnęliśmy z dwóch filmów - "Ziemia Maryi" oraz "Maryja z Nazaretu" - mówi pani Katarzyna.

Grupa przygotowywała się do występu przez 4 tygodnie. Na scenie wystąpili uczniowie z podstawówki i gimnazjum.

Oprócz jasełek, wieczór uświetniły również występy grupy tanecznej Break Dance Wanted Crew oraz kapeli góralskiej Pojana, która dała koncert kolęd oraz zaprosiła zgromadzonych do wspólnych śpiewów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy