Nowy numer 43/2020 Archiwum

Tańcowali na Pawłowym Wzgórzu przejdź do galerii

Gry, zabawy i uśmiech zadowolonych dzieci. Tak wyglądał 18. już bal karnawałowy dla dzieci w Dzierżoniowie.

- Chcemy pokazać dzieciom normalne życie. Chcemy, by podczas ferii integrowały się ze swoimi  rówieśnikami. Nie wszyscy gdzieś wyjeżdżają, więc mogą się ze sobą fajnie pobawić - mówi Sławomir Smugarzewski, prezes stowarzyszenia.

Świetlica działa przy parafii od kilkunastu lat, a prowadzą ją członkowie Domowego Kościoła. Postanowili zająć się dziećmi, które często nie mają co ze sobą zrobić i spędzają całe dnie na podwórku. W większości są to dzieci, w których rodzinach jest problem alkoholowy.

- Nasza świetlica otwarta jest w każdy czwartek i sobotę przez cały rok. Widzimy już efekty naszych starań. Przebywający tu opiekunowie są osobami wierzącymi, nasz ośrodek jest przy kościele. Wielu z naszych podopiecznych jest w naszej parafii ministrantami - tłumaczy prezes.

Zabawy odbywają się prawie 20 lat. Po tylu latach na ten doroczny bal przychodzą również byli wychowankowie świetlicy, którym udało się ułożyć sobie życie. Założyli własne rodziny teraz przychodzą tu z własnymi dziećmi.

Organizatorem balu dla dzieci ze świetlicy środowiskowej jest Stowarzyszenie Klubu Abstynenta "Na Pawłowym Wzgórzu" przy parafii p.w. Królowej Różańca Świętego w Dzierżoniowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama