Nowy numer 33/2019 Archiwum

Ruszyli na ratunek przejdź do galerii

Zespoły z różnych denominacji zagrały koncert charytatywny dla polskokatolickiego księdza Antoniego Kłonickiego.

Ksiądz Kłonicki obecnie posługuje jako proboszcz parafii kościoła polskokatolickiego pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ząbkowicach Śląskich. Jest to mała parafia licząca ok. 30 osób.

Ksiądz od kilku lat walczy z wieloma chorobami m.in. nowotworem i chorobą nerek. Kilka razy w tygodniu jeździ na dializy. Jego dochody nie wystarczają mu na pokrycie codziennych potrzeb, a już tym bardziej specjalistycznego leczenie, którego wymaga.

Na interwencję ruszyli więc parafianie. O pomoc w organizacji koncertu charytatywnego poprosili Ewę Pazdioarę z Izby Pamiątek Regionalnych. Udało się go przygotować ciągu dwóch tygodni.

- Zorganizowaliśmy koncert, na którym wystąpiły zespoły z różnych wyznań, znajdujących się na terenie Ząbkowic Śląskich. Już wcześniej udało nam się nawiązać współpracę z duchownymi podczas cyklu „Ząbkowice - miasto wielu wyznań”. Od razu zatelefonowałam do duchownych z propozycją współpracy. Natychmiast się zgodzili, bo okazało się, że od tamtego cyklu spotkań pastorzy i księża utrzymują ze sobą stały kontakt. Okazało się również, że kilka dni przed moim telefonem spotkali się u ks. Kłonickiego, aby wspólnie się pomodlić o jego zdrowie - mówi Ewa Pazdioara.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele bonifratrów z Ząbkowic Śląskich, prawosławni, adwentyści i zielonoświątkowcy. Podczas koncertu wystąpili: Piotr Kanarek, Ela Rojek z zespołem "Póki co", ks. Bogdan Skowroński (z kościoła polskokatolickiego), zespół "Pokolenie" oraz chór "Echo", działający przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku z Ząbkowicach Śląskich,

9 lutego planowany jest kolejny koncert, na którym w ząbkowickiej cerkwi wystąpi prawosławny chór z Wrocławia "Oktoich". 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL