Nowy numer 46/2019 Archiwum

Bal czas zacząć przejdź do galerii

Piękne stroje, dobry humor, wspaniała sala, ale przede wszystkim chęć pomocy drugiemu człowiekowi.

W Wambierzycach odbył się I Bal charytatywny na rzecz polskich rodzin mieszkających w Kazachstanie, gdzie pracują franciszkańscy misjonarze. Organizatorami wydarzenia byli bracia mniejsi, którzy na co dzień posługują w Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Strażniczki Rodzin.

- Do Wambierzyc przyszedłem w 2016 roku we wrześniu. W listopadzie w Kłodzku spotkałem naszego byłego ministranta, który jest zaprzyjaźniony z naszym o. Bogumiłem, pracującym w Kazachstanie. Siedząc przy kawie, zaczęliśmy rozmawiać o tym, żeby zrobić coś dla o. Bogumiła i pomóc tym rodzinom, które mieszkają w Kazachstanie. Warunki mają tam bardzo trudne. Temat został podjęty i powoli żeśmy go finalizowali - mówi o. Krystian Pieczka.

Sytuacja polskich rodzin w Kazachstanie jest bardzo trudna, są to w większości potomkowie ludzi zesłanych tam podczas II wojny światowej. - Główne potrzeby to pomoc w szkole, działające świetlice, jadłodajnie - tłumaczy ojciec Krystian, jeden z organizatorów.

- Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, którzy nam pomogli, jestem bardzo mile zaskoczony, że pierwszy raz coś takiego robimy i był tak wielki odzew wśród ludzi dobrej woli. Byłem zdziwiony, że ludzie tak chętnie chcą pomóc - dodaje.

Podczas balu odbyły się dwie aukcje, loteria fantowa, a punktualnie o północy została wybrana królowa balu. W zabawie uczestniczyło 124 osoby. Cały dochód z imprezy przeznaczony jest na pomoc polskim rodzinom.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama