Nowy numer 46/2019 Archiwum

To już tradycja

Biskup robi to niemal w każdy wtorek, jeśli tylko jest to możliwe.

Co tydzień w kaplicy Matki Bożej Świdnickiej, Uzdrowienia Chorych, o godz. 9.00 odbywa się Msza św. i nabożeństwo różańcowe z odczytaniem złożonych w skrzyni intencji. Od momentu koronacji Pani w słońcu, właśnie we wtorki przewodniczy im bp Ignacy Dec.

Bez rozgłosu, uroczystej asysty, w maleńkiej kaplicy, wraz z garstką wiernych zanosi do stóp Matki Najświętszej wszystkich chorych i cierpiących.

- Jesteśmy w kaplicy Matki Bożej, spoglądamy na ukoronowany obraz, czczony tutaj od prawie sześciu wieków. Czujemy się tutaj jak u matki, i tutaj też chcemy rozmawiać z Bogiem naszym sercem - zachęcał bp Ignacy.

We wtorek 6 lutego w czasie Mszy św. biskup wyjaśniał także zebranym przesłanie Ewangelii odnoszącej się do modlitwy.

- Chrystus przestrzega nas, byśmy nie formalizowali modlitwy. Mamy Boga czcić nie tylko bezmyślnie wargami, ale nasza modlitwa ma być modlitwą serca. Przyjmijmy te dzisiejsze upomnienia jako skierowane do nas, oceńmy swoje postępowania, także naszą modlitwę, byśmy mogli się Bogu lepiej podobać - mówił.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama