Nowy numer 41/2019 Archiwum

Sięgając po media społecznościowe

Na spotkaniu dekanalnych animatorów katechezy ks. Marek Korgul przestrzegał, by z rozwagą korzystać komunikatorów.

- Myślę, że większość z was korzysta z Facebooka, Twittera, Instagrama czy Snapchata. Chciałbym, żebyście się zastanowili szczególnie nad pytaniem dotyczącym wykorzystania ich w katechezie. Ważne też, żeby pamiętać, że dzięki portalom społecznościowym to co prywatne, bardzo szybko może stać się publiczne. Nie muszę chyba też przypominać, by nie pozwalać sobie na zbyt spoufalające reakcje na komentarze czy wiadomości. To, co wypada koledze czy koleżance, nie przystoi raczej nauczycielowi czy katechecie - wyjaśniał dyrektor wydziału katechetycznego.

Gościem spotkania był ks. Tadeusz Faryś, referent ds. misji w diecezji. - Misje to podstawowe zadanie Kościoła, przekazane apostołom przez Chrystusa. Każdy i każda z was, ale i ja sam jesteśmy do tego zobligowani przez samego Jezusa. Chcę, żebyście wiedzieli, że jestem tu po to, aby służyć. Przyjadę do każdego, kto będzie chciał posłuchać o misjach, za darmo. Uczycie katechezy, wiary tych młodych ludzi. To od was zależy, czy temat misji świętych będzie dla nich coś znaczył. Nie pokazujcie tego działania Kościoła jako czegoś suchego, ale dajcie im żywego człowieka - wyjaśniał ks. Tadeusz Faryś.

Ks. Marek Korgul przypomniał zebranym najważniejsze terminy w nadchodzącym czasie. Wśród nich rekolekcje wielkopostne dla dzieci (26–28 lutego) i młodzieży (12–14 marca), diecezjalny etap olimpiady teologicznej (7 marca), diecezjalną pielgrzymkę maturzystów do Częstochowy (16 marca) i diecezjalne spotkanie młodzieży przed Niedzielą Palmową (24 marca). Odpowiadał również na pytania i wątpliwości katechetów zarówno w sprawach dydaktycznych, jak i administracyjnych.

Wśród przybyłych uczestników znalazło się troje nowych katechetów: Roman Pińkowski z Ząbkowic Śląskich Południa, Magdalena Lichwa z Nowej Rudy-Słupca i Oleh Kapitan z Kłodzka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL