Nowy numer 43/2020 Archiwum

Znak czułości Boga

Przez Sakrament Namaszczenia pan Bóg chce wam powiedzieć, że jest z wami i chce dodawać wam sił każdego dnia waszego życia - tymi słowami ks. Paweł Traczykowski zwrócił się do osób przebywających w świdnickim domu seniora „Marconi”.

W niedzielę 11 lutego, z okazji Światowego Dnia Chorego ks. Paweł odprawił Mszę Świętą w intencji osób przebywających w domu seniora, ich rodzin oraz w intencji wszystkich, którzy opiekują się osobami starszymi i chorymi. Podczas Eucharystii mieszkańcy domu seniora przyjęli również sakrament namaszczenia chorych.

- W czasie jednej z konferencji usłyszałem słowa, że przypadki nie istnieją, że są tylko w gramatyce, a wszystkim kieruje Pan Bóg. On daje znaki swojej obecności. Moja posługa w domu seniora to dla mnie jeden ze znaków, poprzez który mówi Bóg. Każdego tygodnia mam okazję spotkać się z jego mieszkańcami, udzielić im Komunii Świętej, chwilę porozmawiać, dotknąć, uśmiechnąć się i przytulić chorego człowieka. Bardzo wiele życzliwości i wdzięczności otrzymuję od rodzin pensjonariuszy oraz osób pracujących w domu seniora - cieszy się ks. Paweł.

Dodaje też, że dla niego najważniejsze jest to, że przez jego posługę ludzie umierający mają możliwość przyjęcia sakramentów przed śmiercią.

- Dwa tygodnie temu udzieliłem komunii świętej panu Stanisławowi. Miał 91 lat. Jak zawsze, serdecznie mnie wyściskał, uśmiechnął się. Powiedziałem „do zobaczenia”. W ten sam dzień wieczorem pan Stanisław zmarł. Bóg na szczęście pozwolił mu przyjąć Swoje Ciało przed odejściem - kończy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama