Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dzierżoniów. Kolejne niewybuchy, mieszkańcy muszą się ewakuować!

Podczas prac remontowych mostu na ul. Sienkiewicza. Około 2 tys. mieszkańców oraz osoby pracujące na terenie objętym ewakuacją muszą w najbliższym czasie opuścić zagrożony teren.

Podczas remontu robotnicy znaleźli niewybuchy pochodzące prawdopodobnie z okresu II wojny światowej.

Po zbadaniu zgłoszenia przez saperów z Brzegu, podjęto decyzję o ewakuacji mieszkańców zagrożonej okolicy, na czas usunięcia materiałów wybuchowych. Od początku teren zabezpiecza policja.

Zamknięty będzie obszar objęty ulicami Kościuszki (od skrzyżowania z ul. Świdnicką, do skrzyżowania z ul. Kolejową), Kolejową (od ul. Kościuszki, do ul. Strumykowej), ul. Batalionów Chłopskich, ul. Prochową, ul. Przedmieście i ul. Świdnicką.

Przejezdna będzie ul. Batalionów Chłopskich, ul. Świdnicka, ul. Daszyńskiego, ul. Bielawska, ul. Piastowska, ul Wrocławska, ul. Kościuszki. Oto mapa ewakuowanej części miasta.

Dzierżoniów. Kolejne niewybuchy, mieszkańcy muszą się ewakuować!  

Na czas, gdy saperzy będą wywozić materiały wybuchowe, ewakuowani mieszkańcy mogą schronić się Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Władze miasta proszą ewakuowanych, by przygotowali się na sytuację, że noc spędzą poza domami.

Jest to nie pierwsza już ewakuacja spowodowana odnalezieniem ładunków wybuchowych na tym moście. Do podobnego zdarzenia doszło na początku listopada.

Tak wtedy o tym pisaliśmy:

200 kg trotylu w Dzierżoniowie. Ewakuowano 600 osób.

Dzierżoniów rozminowany. Mieszkańcy wracają do domów!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama